Telepati Reklamcılık
   Yüzey İşlemler
Mart-Nisan 2016 / Sayı: 107
Ocak-Şubat 2016 / Sayı: 106
Kasım-Aralık 2016 / Sayı: 105
Eylül-Ekim 2015 / Sayı: 104
Temmuz-Ağustos 2015 / Sayı: 103
Mayıs-Haziran 2015 / Sayı: 102
Mart-Nisan 2015 / Sayı: 101
Ocak-Şubat 2015 / Sayı: 100
Temmuz-Ağustos 2014 / Sayı: 97
Mayıs-Haziran 2014 / Sayı: 96
Temmuz-Ağustos 2013 / Sayı: 91
Mayıs-Haziran 2013 / Sayı: 90
Mart-Nisan 2013 / Sayı: 89
Ocak-Şubat 2013 / Sayı: 88
Eylül-Ekim 2012 / Sayı: 86
Temmuz-Ağustos 2012 / Sayı: 85
Mayıs-Haziran 2012 / Sayı: 84
Mart-Nisan 2012 / Sayı: 83
Ocak-Şubat 2012 / Sayı: 82
Kasım-Aralık 2011 / Sayı: 81
Eylül-Ekim 2011 / Sayı: 80
   Geçmişten Geleceğe; FETAŞ METALURJİ

50 yıla ulaşan mazisiyle Fetaş Metalurji, özellikle yüzey işlem sektöründe Türkiye’nin öncü ve büyük bir firması olarak ülke ve bölge sanayisi için önemli bir konumda bulunuyor. Firma,son yıllarda müşterilerinden gelen yoğun talep doğrultusunda muhtelif sanayi dallarına hammadde teminine de başlamıştır.

Ürün ve hizmet ağını müşteri talepleri doğrultusunda hızla genişleten Fetaş Metalurji, yeniliklere açık, teknolojiyi takip eden, müşteri odaklı yapısıyla üstün kalite standartlarına haiz ürünleri Türk sanayinin istifadesine sunmaktadır.

 

Halen 1500 m2 depolama alanı ile hizmetlerini sürdüren Fetaş Metalurji yakın bir zamanda tamamlayacağı yeni binasında ilave 6000 m2 ile hizmetlerini sürdürecektir.

 

Türkiye ve yurtdışında 25 profesyonel çalışanı ile yurtiçi ve yurtdışı satış pazarlama ve teknik destek ağını güçlendiren firma bölgenin güçlü tedarikçisi olarak tarihi İpek Yolu üzerinde faaliyetlerini sürdürüyor. 

 

Yaklaşık 30 firmadan gerçekleştirilen ithalatların yanında aralarında; Tayvan, Ukrayna, Yunanistan, Almanya, S.Arabistan, Mısır, Gürcistan ve MENA ülkeleri de bulunan birçok müşterisine yüksek kalitede sarf malzeme, hammadde satışları artarak devam ediyor...

 

Fetaş Metalurji portföyünde bulunan ürünler;

 

Alman Vulkan Inox GmbHürünü Chronital Paslanmaz Çelik Bilyalar ile GrittalPaslanmaz Çelik Gritler; alüminyum profil, otomotiv, alüminyum-alaşım jant, alüminyum ve zamak ürünlerde, taş ve mermer endüstrisinde ve daha bir çok sektörde güvenle kullanılmaktadır.

 

Vulkan Inox GmbH firmasının hassas parametrelere bağlı olarak ürettiği Vulkan CHRONITAL paslanmaz çelik bilya ve Vulkan GRITTALpaslanmaz gritlerinin başlıca özellikleri;

 

·        Temiz ve kalıcı bir yüzey 

·        Parlak bir görüntü sağlaması

·        Yüzeyde paslanma yapmaması

·        Çevre ve insan sağlığına zararlı olmaması

 

Çelik Bilya ve Gritler

 

Döküm, Gemi İnşa, İnşaat Sanayi, Otomotiv, Çelik Konstrüksiyon ve  bir çok sektörde Fetaş Çelik Bilya ve Gritleri yüksek kalite standardı, dayanım ve uzun ömürlülük ile  mükemmel yüzey kalitesi sağlamaktadır.

 

Frohn GmbH Shot Peening Kesme-tel 

 

Fonksiyonu gereği gerilim altında çalışan, korozyona ve sirküler yüklere maruz kalarak aşınan metal parçaların dayanımını artırmada ileri bir mekanik yüzey işlem projesi olarak Shot Peening işlemi uygulanmaktadır.

 

Alman Frohn GmbH tarafından AMS, SAE, ISO, GE, BAC normlarında üretilen Shot Peening Kesme-tel ürünleri ile Peening Accessories GmbH üretimi Almen test plakası, Almen ölçüm cihazları vb aksesuarlar Fetaş stoklarında devamlı bulunmaktadır.

 

Shot Peening prosesi;

 

·        Malzeme yorgunluk değerini yükselterek malzeme ömrünü uzatır.  

·        Aşınmaya bağlı çatlaklar oluşmasını önler, korozyon ve gerilim aşınmasını engeller 

·        Uygulanan yüzeyde homojen yüzey işlem etkisi veriri ve boya kaplama için uygun yüzey sağlar 

·        Yüzey gerilimini arttırmadan metallerin bükülmesi ve şaftların doğrultulmasına olanak verir.

·        Çok sert çelikten mamul malzemelerin kırılganlığını azaltır

·        Kaplama öncesi poroziteleri giderir. 

·        Yumuşak malzemelerin yüzeyini bozmadan dayanıklılık ve malzeme direncini arttırır 

·        Yaprak yayların ömrünü  %400 ila %1200 nispetinde artırır

·        Yayların ömrünü %500 den fazla arttırır 

·        Direksiyon dişli ve çarklarının ömrünü 400% arttırır. 

·        Krank milinin ömrünü  %100 ila %1000 arasında arttırır

·        Hasarlı malzemelerin yorgunluk direncini arttırarak aşınım ömrünü uzatır. 

 

Swarco Camküreler

 

Ekstrüzyon kalıplarının, alçak ve yüksek basınç döküm kalıplarının temizliğinde ideal abrasiv olarak kullanılan cam küreler Fetaş’ın mümessili bulunduğu Swarco ürünüdür.

 

Yüzey temizleme, parlatma, kalıp temizleme gibi özen gerektiren yüzey işleminde mükemmel şekilde kullanılmasıyla bütün tüketicilerden yoğun bir talep görmektedirler.

 

Swarco cam küreler sağlık ve çevre kirliliği açısından hiçbir tehlike arz etmezler. Silis kumunun neden olduğu silikona bağlı hastalıklar ile hiçbir şekilde bağlantılı değillerdir. Bunun yanında zehirleyici veya kanserojen etkileri yoktur. Yüzey işlemlerinde tamamen sağlıklı bir seçenektirler.

 

Aluminyumoksitler – Kalsine Aluminalar; 

 

Aluminyumoksitler saflığına göre Pembe, Bordo, Beyaz ve Kahverengi renklerde ve çok çeşitli kullanım sahalarında kullanılmaktadırlar.

 

Kumlama sektöründe ağırlıklı olarak kalıp temizleme, züccaciye eşyaları ile camlarda dekoratif işleme, kaplama ve boya öncesi yüzey pürüzlendirme amacıyla kullanılırlar.

 

Alümina grubu ürünlerin; refrakter, aşındırıcı ve kesici taş imalatı, seramik endüstrisi vb sahalarda da kullanım alanları mevcuttur.

 

Fetaş Metalurji tüm sektörlere hitap eden Aluminyumoksit ve Aluminaları mümessili bulunduğu Motim ve yetkili satıcısı bulunduğu Treibacher markalarıyla Türk sanayicisiyle buluşturuyor.

 

Saint Gobain Silisyum Karbürler

 

Fetaş Metalurji, Silisyum Karbür ürünlerinde dahil olduğu Ceramic Materials segmentinde Saint Gobain Grubunun Türkiye mümessilidir.

 

Silisyum Karbür, hassas kalite ve üretim parametrelerine sahip bir üründür. Çok geniş kullanım alanına sahip çok geniş çeşitliliğe haizdir.

 

Genel olarak refrakter, metalurji, aşındırıcı sanayilerinde kullanılmaktadır.

 

Fetaş Metalurji bünyesinde Siyah ve Yeşil Silisyum Karbürler devamlı stoklada bulundurulmaktadır.

 

Erba Vibrasyon Yüzey İşlem Makineleri ve Sarf Malzemeleri

 

Vibrasyon mekanik yüzey işlem konusunda Fetaş Metalurji, üretici Erba firmasının Bölge Bayii olarak sarf malzeme ve makine satışlarını gerçekleştirmektedir.

 

Kumlama Kabinleri

 

Fetaş Metalurji, Ferro Crtalic firmasının mümessili olarak çok çeşitli ve her ihtiyaca uygun basınçlı ve emişli Kumlama Sistemlerini (Kumlama Kabinleri, Kumlama Kazanları, Özel Dizayn Kumlama Sistem ve Makineleri, Filtre ve Geri-dönüşüm Sistemleri) Türkiye ve bölgesinde satış ve distribütörlüğüne başlamıştır.

 

Müşterilerinin teknik talep ve ekonomik beklentilerine odaklı yüksek performanslı makine ihtiyacını karşılamayı hedefleyen Fetaş, Ferro Crtalic işbirliğiyle uluslar arası arenada daha aktif olmayı hedefliyor.

 

Fetaş Kumlama ve Vibrasyon Üretim Tesisleri 

 

Fetaş, ticari faaliyetlerinin yanında bünyesinde kurulu Vibrasyon ve Kumlama Yüzey İşlem Kumlama ve Vibrasyon tesisleri ile çeşitli ihtiyaçlara yönelik vibrasyon ve kumlama fason hizmet vermekte sanayicilere satılan ürünlerle ilgili teknik destek sağlamaktadır.

 

Fetaş fason tesislerinde, müşterilerin, kumlama, vibrasyon yüzey işlem ihtiyaçları en uygun koşullarda karşılanmakta ve talep halinde numune test çalışmaları yapılmaktadır. 

Geri Dön
| Ana Sayfa | Kurumsal | Yayınlarımız | Online Dergi | Abonelik | Reklam Verin | İletişim
© 2018 | Telepati Reklamcılık | Her Hakkı Saklıdır.
Proje Demircan Bilgi Teknolojileri ve Yazılım Hizmetleri